تفاوت لایه برداری پلاژن با میکرودرم

فرآیندی که سلول‌های مرده از روی سطح پوست برداشته می‌شوند را لایه‌برداری می‌گویند. چون قدرت پوست برای دفع این سلول‌های مرده با افزایش سن کاهش می‌یابد، باید با یک عامل خارجی این کار را انجام داد تا هم مشکلات پوستی حل شوند و هم پوست صاف و زیبا شود. این فرآیند به چند روش انجام می‌شود: شیمیایی، مکانیکی با لیزر، مکانیکی با دستگاه‌های زیبایی و روش‌های خانگی

وقتی از سلامت بزرگترین عضو بدن خود، یعنی پوستمان، صحبت می‌کنیم، عوامل زیادی مطرح می‌شوند. پوست ما همیشه در معرض عناصر محیط بیرون است و لذا بیش تر از آن چه فکر می‌کنیم در معرض خطر و آسیب است. به همین دلیل هنگامی که می‌خواهید روش درمانی یا محصولی را برای پوست خود انتخاب کنید مهم است که عواملی نظیر لکه های پوستی، اکنه، چین و چروک های پوست، حساسیت های پوستی، چربی یا خشکی بیش از حد پوست را در نظر بگیرید.

ما در اینجا به بحث لایه‌برداری مکانیکی با دستگاههای زیبایی خواهیم پرداخت و عملکرد دو دستگاه پلاژن و میکرودرم ابریژن را مقایسه می‌کنیم.

میکرودرم ابریژن یکی از محبوب ترین روش های  لایه برداری فیزیکی پوست است. در این روش سطح بیرونی پوست به طور دستی لایه برداری می شود تا سلولهای مرده پوست، ناخالصی ها و آلودگی‌ها از پوست زدوده شود. طبیعتا در دستگاه های میکرودرم ابریژن از قدرت مکش (ساکشن) و سایش به وسیله‌ی تراشه‌ های الماس یا کریستال‌های ریز به طور همزمان برای لایه برداری پوست استفاده می شود. لایه برداری با میکرودرم ابریژن، نتایج سریعی به همراه دارد اما تمام انواع این دستگاه ها برای پوست های حساس یا ملتهب مناسب نیستند. در این حالت، معمولا توصیه می شود از دستگاه های میکرودرم ابریژنی استفاده کنید که از سر آن ها دارای تراشه های الماس هستند. این نوع دستگاه های میکرودرم ابریژن الماسی خطر پاره شدن رگ ها را در افراد با پوست نازک و حساس به حداقل می‌رساند.

دستگاه پلاژن با بهره گیری از تکنولوژی oxygeno که نامش را از چشمه های آب گرم الهام گرفته و دارای دی‌اکسیدکربن با غلظت بالا می‌باشد به اکسیژن رسانی پوست کمک می‌کند. این تکنولوژی همچنین پوست را لایه برداری کرده و با استفاده از capsugen  آن را برای دریافت مواد مغذی آماده میکند.

Oxygeneo یک تکنولوژی و نوآوری جدید در بحث لایه بردای پوست بوده که اکسیژن رسانی به پوست را نیز بهبود بخشیده و با تزریق مواد مغذی،  پوست را غنی سازی می نماید. همانطور که می‌دانید لایه برداری یعنی حذف سولهای مرده از سطح پوست و هنگام استفاده از پروب اکسیژنئو  لایه برداری همزمان پوست به همراه اکسیژن رسانی به پوست، باعث می‌گردد که جذب مواد مغذی که در ژلهای مصرفی دستگاه وجود دارند بالاتر رفته و پوست بهینه سازی گردند.

Oxygeneo در واقع از اثر بور که توسط کریستین بور در سال 1904 کشف گردید بهره گیری می کند. اثر بور حاکی ازین است که وقتی غلظت CO2 (دی اکسید کربن) افزایش می یابد، هموگلوبین شروع به آزادسازی اکسیژن می کند. در پروب اکسیژنئو دستگاه پلاژن نیز، در اثر ترکیب کپسول و ژل با یکدیگر، مقدار زیادی CO2 در  پوست ایجاد می گردد که در اینجا اثر بور اتفاق افتاده و اکسیژن رسانی به پوست بطور طبیعی آغاز می گردد و خب همه می‌دانیم که اکسیژن رسانی پوست سودمندترین روش جهت رفع پیری پوست و اصلاح مشکلات پوستی می باشد.

حالا که درباره هر دو دستگاه مختصر توضیحی داده شد، به تفاوت عمل لایه‌برداری آنها می‌پردازیم:

در روش میکرودرم ابریژن پودر کریستال های سخت اکسیدآلومینیوم با فشار توسط دستگاهی روی پوست پاشیده می شود و سپس این دستگاه، به پوست فشار منفی وارد کرده و عملی شبیه بادکش انجام می دهد.

ساباندن و ایجاد فشار منفی سبب می شود که روی پوست یک لایه برداری مکانیکی انجام گیرد . از این روش لایه برداری برای بهبود منافذ باز پوست، بهبود جوش های سرسیاه و سرسفید، کم رنگ شدن لک های صورت و حتی بدن و بهبود چین و چروک های ظریف استفاده می شود . اما در کربوکسی تراپی با دستگاه پلاژن، لایه برداری صورت با تزریق مواد مغذی به پوست همراه بوده و فقط به صرف برداشتن سلولهای مرده پوست این کار انجام نمی‌شود. بلکه این دستگاه سعی دارد ضمن لایه برداری، اکسیژن رسانی هم کرده و پوست رو با ترکیبات موجود توی ژل، تغذیه هم بکند.

در لایه‌برداری با میکرودرم ابریژن با پاشش پودر روی صورت در واقع فقط لایه ای از پوست جدا شده و هیچ مزیت دیگری ندارد. اگرچه بیشتر اسپاها و سالن های زیبایی پس از میکرودرم، از ماسکهای مختلف مغذی پوست استفاده می کنند ولی خب نتایج متغیر هستند چرا که کیفیت محصولات متفاوت است و ماسک یا سرم مصرفی مورد استفاده هر مرکزی ممکن است از محصولات دیگر مراکز بهتر یا بدتر باشد. اما در مورد پلاژن این مشکل وجود ندارد. چه در مورد پک جوانسازی و چه پک روشن کنندگی، هر دو غنی از مواد ضد پیری و ضد لک و سفید کنندگی هستند. ژل ها و کپسول ها کاملا وکیوم شده و در نتیجه مواد همیشه تازه و رفرش بوده و نهایت راحتی و تازگی را برای پوست مشتری به ارمغان می آورند.

در کربوکسی تراپی بخاطر استفاده از ژل، دستگاه در واقع از پوست مرطوب (به جای پوست خشک) لایه برداری می کند که این امر سبب می شود درمان بدون تحریک پوست مشتری و راحت و دلپذیر صورت گیرد. ضمن اینکه دستگاه از هیچ مکشی استفاده نمی کند بنابراین امکان بوجود آمدن ضایعات عروقی و پوستی صفر است.

در درمان میکرودرم، خیلی شایع است که پوست مشتری معمولا 4-5 روز پس از درمان، جوشهای متعدد بزند. این تا حد زیادی به دلیل تحریکاتی است که هم پودر و هم مکش دستگاه بوجود می آورند که باعث تورم پوست شده و یک محیط بی هوازی ایجاد می کنند که باعث می شود باکتری ها فرصت شکوفایی و تحریک پیدا کنند. در حالیکه Geneo یک لایه بردای عالی با تحریک بسیار پایین انجام می دهد و بروز جوش بعد از Oxygeneo خیلی نادر اتفاق می افتد.

Oxygeneo هم اکسیژن رسانی کرده و هم مواد مغذی ژل به پوست تزریق می کند مواد مغذی نظیر: هیلارونیک اسید، رتینول، پپتید، اسید آزلائیک و ..در حالی که میکرودرم فقط با پودر لایه بردای می کند.

در کل، در مقایسه این دو، درمان با پلاژن احساس بهتری به پوست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *