امگا اینجکشن

اکسیژن تراپی

اکسیژن، یکی از اجزای ضروری برای زندگی بشر می باشد. بدون اکسیژن زندگی موجودات زنده غیر ممکن خواهد بود. اکسیژن در داخل پوست نیز به میزان زیادی وجود دارد. اما عواملی همچون افزایش سن، آلودگی هوا، استرس، دود سیگار، استفاده از کامپیوتر و همچنین امواج حاصل از تلفن همراه باعث تولید رادیکال آزاد شده و اکسیژن پوست کاهش می یابد. تولید رادیکال های آزاد و  کاهش اکسیژن پوست منجر به اختلالاتی همچون چین و چروک و کاهش رطوبت پوست خواهد شد.

در سال های اخیر اکسیژن درمانی به عنوان روشی برای درمان اختلالات پوستی در کشور های پیشرفته رواج یافته است. این درمان زیبایی در ابتدا در استرالیا گسترش یافته و سپس در آسیا، اروپا و ایالت متحده رایج شد. این روش با استفاده از اکسیژن و سایر مواد مغذی پوست محلول در آب، زیبایی هر چه بیشتر پوست را برای شما به ارمغان می آورد.

به طور کلی اکسیژن رسانی به پوست به دو صورت تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می گیرد. در روش تهاجمی تزریق اکسیژن به لایه های پوستی توسط سرنگ انجام می گیرد. این روش علاوه بر تهاجمی بودن معایب دیگری نیز دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با استفاده از این روش تنها قسمت سطحی لایه اپیدرم پوست درمان می شود
  • تاثیر استفاده از این روش به دلیل درمان سطحی آن، طولانی مدت نخواهد بود.

این در حالیست که با روش غیر تهاجمی اکسیژن رسانی بدلیل استفاده از ذرات نانومتری، اکسیژن به لایه های عمیق تری از پوست خواهد رسید و بنابراین اثرات طولانی مدتی نسبت به روش تهاجمی خواهد داشت.

دستگاه امگا اینجکشن ساخت کمپانی O’melon کره جنوبی از روش‌های غیرتهاجمی اکسیژن رسانی محسوب می‌شود. برای اکسیژن رسانی با پر کردن مخزن دستگاه از فعال کننده های اکسیژن، این ماده با فشاری در حدود 0.2 پاسکال به سمت پوست اسپری می شود. این ماده در طی گذر و تا رسیدن به سطح پوست به اکسیژن های موجود در هوا برخورد کرده و 21% اکسیژن موجود در هوا را به 95% اکسیژن تبدیل می کند. بنابراین هوایی با میزان 95% اکسیژن خالص و با فشار 0.2 پاسکال بر روی صورت پاشیده می شود. این میزان اکسیژن پر فشار از منافذ پوست عبور کرده و به لایه های عمیق تر پوستی نغوذ می کند.

دستگاه اکسیژن تراپی | امگااینجکشن

برای درمان پوست با مواد مغذی و به خصوص هیالورونیک اسید، این ماده نیز با فشار 0.2 پاسکال بر روی پوست اسپری شده و از طریق منافذ پوستی به لایه های زیرین پوست نفوذ می کند.

مراحل استفاده از دستگاه اکسیژن تراپی:

  1. پاک کردن صورت از مواد آرایشی و شستشوی کامل آن.
  2. پر کردن مخزن اکسیژن با محلول های مغذی پوست.
  3. اسپری کردن مایع داخل مخزن به پوست صورت با فشار دادن دسته اسپری.
  4. برای تنظیم مقدار مایع خارج شده از نازل، تنظیم کننده میزان مایع خروجی را بچرخانید.
  5. از این دستگاه می توان قبل و یا در حین نور درمانی نیز استفاده کرد.
  6. پس از استفاده از دستگاه به مدت حداقل نیم ساعت در معرض هوای آلوده قرار نگیرید.
  7. پس از هر بار استفاده از دستگاه نازل آن را طبق دستورالعمل تمیز نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *