لیزر موهای زائد

لیزر مو زائد

لیزر الکس کندلا با نام تجاری GentleLase Pro جزو سریعترین و موثرترین دستگاههای لیزر موی تولید شده توسط شرکت کندلا است که با تاباندن نور لیزر با طول موج 755 نانومتر از طریق کریستال الکسانداریت که طبق آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده تقریبا برای عموم بیماران که دارای پوست روشن تا سبزه (نوع پوست I تا III  )  هستند؛ قابل استفاده می باشد.

دستگاه لیزر کندلا با مدل جنتل لیز پرو یا دستگاه کندلا الکس از میله های کریستالی الکساندرایت با قطر 0.3 تا 0.7 و طول 7.6 تا 10 سانتی متر  به عنوان منبع لیزر یا واسط استفاده می کند. این سیستم لیزری معمولا کاربرد درمانی دارد. لیزر الکس طول موج خاصی از نور را توسط فلش لامپ های پالسی، لامپ های قوس پیوسته یا دیودهای لیزری در طیف فروسرخ (755 نانومتر) ساطع می کند که به آن لیزر نور قرمز نیز می گویند. لیزر الکساندرایت در حالت Q-switched نیز قابل استفاده اند. در برخی دستگاهها تنها دو طول موج را می توان تنظیم کرد درصورتیکه در برخی دیگر طیفی از طول موجها بین 710 تا 820 نانومتر قابل تنظیم کردن است.

نوری که از دستگاه لیزر کندلا الکس ساطع می شود با نور خورشید یا نور لامپ متفاوت است. نور خورشید و نور لامپ از ترکیب تشعشعاتی با طول موج های مختلف بوجود می آیند درصورتیکه نور لیزر فقط از یک طول موج تشکیل شده است. هر طول موج اثرات متفاوتی روی سطوح مختلف دارد و با توجه به همین خصوصیات لیزرها برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

لیزر کندلا الکساندرایت طول موج کوتاهتری دارد و می تواند موهای زائد را حذف کند. لیزر الکس انرژی در طیف الکترومغناطیسی قرمز تا فروسرخ تولید می کند که میزان تشعتشع آن با افزایش دما افزایش می یابد.

دقت لیزر Candela Alexandrite یا GentleLase pro به میزانی است که می تواند روی یک سطح مشخص بدون تاثیر گذاشتن روی سطوح دیگر تمرکز کند. این دستگاه برای حذف موهای زائد سطوح وسیع بدن و برای هر نوع پوستی از سفید گرفته تا سبزه کاربرد دارد.

علاوه بر حذف موهای زائد، لیزر کندلا الکس GentleLase pro در موارد زیر نیز کاربرد دارد:

  •  برداشتن خال
  •  درمان واریس
  •  جای بخیه سزارین
  •  برداشتن تتو

لیزر کندلا الکس توسط ملانین در پوست و فولیکول های مو جذب می شود. این لیزر نفوذ بیشتر و جذب ملانین کمتری دارد. به همین علت می توان آن را روی نواحی وسیعی از پوست با بازدهی بسیار بالا به کار برد. پرتوها در دستگاه لیزر  الکساندرایت 2019 به رنگ قرمز است و   پس از حذف پرتوهای اضافی توسط کریستال‌های دستگاه، طول موج اصلی که معیار راهیابی به پوست را تولید می‌کند. این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه‌های  لیزر، با کمترین عمق نفوذ، بالاترین پتانسیل ضریب جذب ملانین را داراست و می‌تواند فولیکول مو را به‌طور کامل از بین ببرد. این میزان از اثربخشی در مورد موهای کم‌رنگ و نازک کارسازتر است.

لیزر الکس کندلا با نام تجاری Gentle Pro جزو سریعترین و موثرترین دستگاههای لیزر تولید شده توسط شرکت کندلا است.

مدل Gentle Lase Pro  فقط طول موج 755 نانومتر الکساندرایت را دارد.

مدل Gentle Max Pro  دارای دو طول موج 755 نانومتر الکس و 1064 اندیاگ میباشد.

علاوه بر رفع موهای زائد در این دستگاه از پروتوکل های درمانی زیر نیز میتوانید درمان بیماریهای زیر استفاده نمایید:

  •  جای زخم
  •  اسکار و جوش
  • رگهای واریس
  •  ترکهای پوستی

این دستگاه ساخت کمپانی کندلا بوده و در کشور چین و تحت لیسانس کمپانی اصلی ساخته و ارائه می‌گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *