پلاژن

پلاژن

پلاژن چیست؟

دستگاه پلاژن با استفاده از سه پروب، کارآمدترین فناوری‌های پاکسازی و مراقبت پوست را برای همه به ارمغان آورده و بخاطر همین، لقب سوپرفیشیال رو به آن اختصاص داده اند. این سه پروب عبارتند از:

 1. اولتراسوند (Ultrasound)
 2. تریپلارآراف (Tripolar)
 3. اکسیژنئو (Oxygeneo)

پروب اولتراساند جهت افزایش نفوذپذیری پوست استفاده می‌شود و باعث جذب حداکثری مواد مغذی خواهد شد. همینطور پروب تریپلار آراف برای جوانسازی، لیفت و سفت‌کردن پوست استفاده می‌شود. پروب اکسیژنئو یا به اصطلاح کربوکسی‌تراپی جهت لایه‌برداری و اکسیژن‌رسانی به پوست کاربرد دارد.

پلاژن - سایت تجهیزات پزشکی و زیبایی بهداد

انواع آراف (RF)

از انواع مختلف آراف که در صنعت پزشکی وجود دارند، این کمپانی آراف تریپلار را جهت دستگاه Oxygeneo بکار گرفته است. آراف امواج رادیویی با فرکانس ۰٫۳ تا ۴ مگاهرتز است که در پزشکی برای سفت شدن و لیفتینگ پوست و لیپولیز بافت چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دارای انواع مونوپولار، بای پولار، تری پولار ، مولتی پولار و فرکشنال می‌باشد که مکانیسم همه بر اساس تولید گرما در بافت‌های عمقی، تحریک فیبروبلاست ها و افزایش گردش خون موضعی می‌باشد. در واقع مکانیسم تولید گرما در این دستگاه شبیه ماکروفرهای خانگی می‌باشد که با امواج مایکروویو، غذای سرد و حتی منجمد به سرعت گرم می‌شود. میزان گرمای تولید شده بر اساس انرژی دستگاه متفاوت می‌باشد و از ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد می باشد. از انرژی پایین برای لیفتینگ پوست و از انرژی‌های بالاتر برای لیپولیز بافت چربی استفاده می‌شود. از نظر بالینی و بافت‌شناسی ثابت شده است که آراف تریپلار بصورت همزمان و همگن لایه‌های سطحی (درم) و لایه‌های عمیق (هیپودرم) را گرم نموده و مورد درمان قرار می‌دهد. موارد منع آراف شامل:

 1. تزریق فیلر و چربی و بوتاکس در ۶ ماه اخیر چرا که موجب بازجذب سریع آنها می شود
 2. لایه برداری شیمیایی (پیلینگ) و یا مکانیکی عمقی (میکرودرم ابریژن) اخیر
 3. بیماری های شدید داخلی، ضعف سیستم ایمنی، نارسایی قلبی، بیماری های کلاژن وسکولار، دیابت و سابقه سرطان پوست
 4. عفونت موضعی یا سیستمیک فعال
 5. دوران بارداری و شیردهی
 6. افرادی که پیس میکر قلبی دارند نمی توانند از آر اف استفاده کنند و تا شعاع ۲ متری دستگاه نباید قرار گیرند.
 7. وجود قطعه فلزی در بدن مثل پروتزIUD  یا ترکش می تواند بعنوان قطب منفی عمل کرده و جذب انرژی نموده و گرمای شدیدی ایجاد کند.
 8. در زمان پریود در خانم ها می تواند خون ریزی شدیدی بدهد و نباید استفاده شود.

اولتراسونیک به معنای مافوق صوت است. محدوده فرکانس شنوایی انسان 20 هرتز تا 20 هزار هرتز است و محدوده فرکانس امواج مافوق صوت 40 هزار هرتز تا چندین مگا هرتز می‌باشد. در صنعت زیبایی در دستگاه‌های حرفه‌ای برای افزایش گردش خون که خود باعث افزایش نفوذپذیری پوست می‌گردد، کاهش و کمرنگ سازی چین و چروک‌های ریز، تا حدودی سفت کردن پوست شل، کاهش ظاهر سلولیتی پوست، کک و مک و لکه های ناشی از پیری و حتی از بین بردن جای زخم استفاده می شود. این فرآیند ایمن، بدون درد و آسان است و حتی می توان آن را بر روی پوست های حساس، شامل افراد مبتلا به بیماری روزاسه (نوعی بیماری مربوط به بینی و گونه ها که با ضایعات آکنه مانند، گشادشدگی مویرگ ها مشخص می شود) اجرا کرد. امواج صوتی که توسط دستگاه اولتراسونیک صورت ایجاد می شوند فراتر از آستانه شنوایی انسان بوده و به سرعت به انتهای اعصاب ما می رسد. امواج صوتی جوانسازی دوره ای به زیر پوست نفوذ کرده و به پوست زیرین می رسد اما فاقد هر نوع عوارض جانبی است و منجر به احساس ناراحتی در فرد نمی شود. موارد منع اولتراسونیک عبارتند از:

 • روی زخم های باز و یا مناطق عفونی هرگز از این دستگاه استفاده نکنید.
 • از دستگاه اولتراسونیک در قسمت های درونی بدن نظیر دهان ، بینی ، نواحی میانی سینه اکیداً استفاده نکنید.
 • از این دستگاه برای خانم های باردار و شیرده ، افراد مبتلا به بیماری های قلبی ، استفاده از پیس میکر قلبی ، افراد مبتلا به عفونت های فعال، افراد دارای ایمپلنت دندان استفاده نکنید.

Oxygeneo یک تکنولوژی و نوآوری جدید در بحث لایه‌بردای پوست بوده (لایه‌برداری عبارتست از حذف سلولهای مرده از سطح پوست) که اکسیژن‌رسانی به پوست را نیز بهبود بخشیده و با تزریق مواد مغذی،  پوست را غنی‌سازی می‌نماید. همانطور که میدونین لایه برداری یعنی حذف سولهای مرده از سطح پوست و هنگام استفاده از پروب اکسیژنئو  لایه برداری همزمان پوست به همراه اکسیژن‌رسانی به پوست، باعث می‌گردد که  جذب مواد مغذی که در ژلهای مصرفی دستگاه وجود دارند بالاتر رفته و پوست بهینه سازی گردد.

Oxygeneo در واقع از اثر بور که توسط کریستین بور در سال 1904 کشف گردید بهره گیری می کند. اثر بور حاکی ازین است که وقتی غلظت CO2(دی اکسید کربن) افزایش می‌یابد، هموگلوبین شروع به آزادسازی اکسیژن می‌کند. در پروب اکسیژنئو دستگاه پلاژن نیز، در اثر ترکیب کپسول و ژل با یکدیگر، مقدار زیادی CO2 در  پوست ایجاد می‌گردد که در اینجا اثر بور اتفاق افتاده و اکسیژن‌رسانی به پوست بطور طبیعی آغاز می‌گردد و خب اینو همه میدونیم که اکسیژن‌رسانی پوست، سودمندترین روش جهت رفع پیری پوست و اصلاح مشکلات پوستی می‌باشد.

برای کربوکسی تراپی عوارض زیاد و قابل توجهی ندارد. بهنگام درمان خش‌خش یا گزگز پوست در زمان تماس کپسول با ژل روی صورت  احساس می‌شود که کاملا طبیعیست چرا که دی‌اکسیدکربن در حال تزریق به پوست بوده و چون پوست با کمبود اکسیژن مواجه می‌گردد شخص مورد درمان گزگز را روی پوست خود احساس می کند که خوشبختانه پس از گذشت مدت زمان اندکی تمامی عوارض بیان شده رفع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *